2017

Advent 2017

Milí přátelé,

zveme vás všechny na Advent na tvrzi, který proběhne v neděli dne 3.12. od 11 do cca 17:30 hodin. Těšit se můžete na krásné stánky, divadélko pro děti i koncert vánoční hudby. Program bude probíhat na tvrzi i v pivovaru, takže přijďte v hojném počtu.

Těšíme se na vás!

XV. Dobývání Malešova

Milí přátelé,

zveme vás všechny na již XV. ročník akce Dobývání Malešova. Akce se bude konat v sobotu 2. září od 11 do 17 hodin a jako každý rok se můžete těšit na vystoupení hudební, taneční, šermířská, divadelní a, samozřejmě, vrchol celého dne, tedy bitvu. Letos zabrousíme trošku do našeho archivu, který zmodernizujeme a tak, i když pamětníkům může být něco povědomé, bude to vlastně úplně nové.

On vlastně celý ten letošní ročník bude takový  archivní, takže ten kdo pamatuje, může i zavzpomínat :)

Doražte, těšíme se na vás!

Slovo velkotvrzařovo, L.P. 2017

Milí přátelé,

všímám si, že nejsem tak aktivní ve svých “slovech”, jak jsem býval v minulosti. Je pravda, že projekt obnovy tvrze se pomalu, ale jistě chýlí ke konci, nicméně můj čas v posledních letech zabral rozjezd našeho pivovaru ve dvoře před tvrzí. A je fakt, že co nám na tvrzi trvalo 15 let, jsme v pivovaru zvládli za tři roky. Koupili jsme objekt, opravili ho a teď zde vaříme pivo. A nejen to, dokonce o pivo byl takový zájem, že jsme hned museli začít rozšiřovat výrobu. A všechno toto si vyžádalo mnoho času, energie a práce.

Nicméně samozřejmě i letos pro vás všechny chystáme Dobývání tvrze. A protože se jedná již o 15. ročník, rozhodli jsme se sáhnout do archivů a trošku oprášit a zmodernizovat jednu z našich bitev. My jsme ji tehdy před lety nazývali pracovně “Dva písaři”, ale letos svůj název ještě nemá. Každopádně se bude celý příběh točit kolem nálezu starobylého artefaktu. Je jasné, že unikátní objev se neobejde bez napínavého dobrodružství s ním spojeného. a že fantazie hrdinů poběží na plné obrátky… A doufáme, že s nimi i ta vaše.

Těšíme se na vás první sobotu v září, tedy 2.9. od 11:00 na tvrzi!