2016

Advent 2016

Milí přátelé,

již 4. 12. vás všechny zveme na náš tradiční Advent na tvrzi. Zase budou stánky, koncert vánoční hudby (od 15:30), tentokrát v podání souboru Šestet, který náš těšil již minulý rok, i pohádka pro děti (od 13:30). Vzhledem k tomu, že návštěvníků je stále více, budete se moci usadit i v našem nově budovaném pivovaru, takže rozhodně přijďte.

Budeme se na vás těšit mezi 11 a 17 hodinou v Malešově!

 

XIV. Dobývání Malešova

Magický pramen Aurum fluens, který po celá staletí jitřil obrazotvornost dobrodruhů, hledačů pokladů i seriózních badatelů, vytryskl nedaleko tvrze Malešov. Není divu, že se o něj okamžitě začaly zajímat mocnosti z blízka i daleka, toužící po nevyčerpatelném zdroji síly a energie.

Přijďte 3. září na tvrz Malešov a zažijte spolu s námi onu neuvěřitelnou sílu, kterou vám tato tinktura může dodat. Letos budete moci nahlédnout i do budov Přátelského pivovaru Malešov, jehož rekonstrukce je těsně před dokončením… Po celý den bude probíhat dětská cesta, jako každý rok.

Těšíme se na vás!

 

Bitva_Plakat_2016

Slovo velkotvrzařovo, L.P. 2016

Milí přátelé,

zase po delší době se ozývám se zprávami z tvrze. Mé mlčení však nikdy neznamená, že by práce na tvrzi ustaly, právě naopak. Většinou nepíši své zprávy právě proto, že je s rekonstrukcí tolik starostí, že prostě nestíhám.

Letošní rok bude opět velkolepý, a to nejen kvůli tvrzi. Jak je asi vidno z přiložených fotografií, práce zde vrcholí. Po mnoha letech konečně uzavřeme tvrz do prstence hradeb, tak jak tomu bylo před několika staletími. Na nádvoří budete vstupovat novou branou, chráněnou ochozy a střílnami. Již po několik let se o perfektní kamenické práce stará Tomáš Franta a jeho řemeslo stejně bezchybně doplňuje Ondřej Protiva svými tesařskými skvosty.

V polovině května se také rozjely práce na obnovení pivovaru Malešov. I když firma Přátelský pivovar Malešov a.s. už nějakou dobu funguje, až během uplynulých 18 měsíců se podařilo zakoupit vhodný objekt pro stavbu nového provozu, připravit dokumentaci, získat stavební povolení a, v neposlední řadě, i finanční prostředky. Vše je nyní pohromadě a našim cílem je dokončit stavbu v září 2016 tak, abychom mohli první skutečně vlastní pivo nabídnout na vánočním trhu.

Jak jste si asi všimli, jako obvykle se snažím, abyste, pokud se rozhodnete přijet, během pravidelného Dobývání tvrze nalezli u nás něco nového. A, věřte mi, letos toho bude požehnaně. A to nejen na tvrzi, jak jsem již na začátek řekl, ale i v jejím okolí… Těšíme se tedy na vás v sobotu dne 3. září 2016. Tentokrát nechť přijedou znalci a zájemci o historii, ale také znalci a zájemci o pivo, protože věříme, že vás budeme moci provést již téměř dokončeným pivovarem!

Všechny vás zdravím, nashledanou v září!