Milí přátelé,

zase po delší době se ozývám se zprávami z tvrze. Mé mlčení však nikdy neznamená, že by práce na tvrzi ustaly, právě naopak. Většinou nepíši své zprávy právě proto, že je s rekonstrukcí tolik starostí, že prostě nestíhám.

Letošní rok bude opět velkolepý, a to nejen kvůli tvrzi. Jak je asi vidno z přiložených fotografií, práce zde vrcholí. Po mnoha letech konečně uzavřeme tvrz do prstence hradeb, tak jak tomu bylo před několika staletími. Na nádvoří budete vstupovat novou branou, chráněnou ochozy a střílnami. Již po několik let se o perfektní kamenické práce stará Tomáš Franta a jeho řemeslo stejně bezchybně doplňuje Ondřej Protiva svými tesařskými skvosty.

V polovině května se také rozjely práce na obnovení pivovaru Malešov. I když firma Přátelský pivovar Malešov a.s. už nějakou dobu funguje, až během uplynulých 18 měsíců se podařilo zakoupit vhodný objekt pro stavbu nového provozu, připravit dokumentaci, získat stavební povolení a, v neposlední řadě, i finanční prostředky. Vše je nyní pohromadě a našim cílem je dokončit stavbu v září 2016 tak, abychom mohli první skutečně vlastní pivo nabídnout na vánočním trhu.

Jak jste si asi všimli, jako obvykle se snažím, abyste, pokud se rozhodnete přijet, během pravidelného Dobývání tvrze nalezli u nás něco nového. A, věřte mi, letos toho bude požehnaně. A to nejen na tvrzi, jak jsem již na začátek řekl, ale i v jejím okolí… Těšíme se tedy na vás v sobotu dne 3. září 2016. Tentokrát nechť přijedou znalci a zájemci o historii, ale také znalci a zájemci o pivo, protože věříme, že vás budeme moci provést již téměř dokončeným pivovarem!

Všechny vás zdravím, nashledanou v září!