Jak už nadpis napovídá, s trochou zpoždění se chci ještě vrátit do předvánočního období, na naši již tradiční akci. Advent na tvrzi se letos opravdu velice vydařil. Snad to mohu takto jednoznačně napsat bez toho, abych si dělal nějakou statistiku či průzkum. Ale snad pár věcí to dokazuje. Letos jsme měli rekordní účast mezi stánkaři, kteří všichni splnili naše náročná kritéria na kvalitu a vkus svých výrobků. Měli jsme i rekordní návštěvnost, soudě podle toho, že hlavní sál na tvrzi byl v určitých chvílích skutečně plný až k prasknutí.  Skvělou práci odvedli naši letošní vystupující. Podruhé se zde předvedl kutnohorský sbor Cantica se svými písněmi a již poněkolikáté naši přinašeči dobré předvánoční zábavy pro děti i dospělé, divadelní soubor Tyjátr. Doufáme, že se s těmito účinkujícími za rok sejdeme znovu!


Dík patří nejen naší hlavní krčmářce a vedoucí úplně všeho Viktorii, tak také paní Koutské, která obětavě pomohla s výzdobou a Liborovi Krejcarovi, šéfhasiči a tradičnímu dodavateli vánočního stromu na tvrz. Letos dodal opravdu výstavní kousek, chtěl totiž porazit Staroměstské náměstí ve výšce stromu, ale zapomněl, že strop na tvrzi má jen tři metry. Došlo k drobné neshodě, když jsem odmítl probourat podlahy a střechu tvrze pro potřeby umístění stromu. Nakonec zvítězil zdravý rozum a pilka v mých rukou, která z megastromku udělala rozumný stromeček plus hromadu dekorativního chvojí. Obojí se pak krásně vyjímalo u tradičního keramického betlému i výrobků místních dětí.


Celý úspěšný den byl završen návštěvou našeho přítele a mecenáše, poutníka Hrocha, který na další opravy tvrze přispěl částkou 40 000,- Kč, za což mu náleží velký dík!

Přeji všem našim příznivcům i těm, kteří o přízni pouze uvažují, krásný nový rok 2009! Těším se na vaši návštěvu, již brzy zde uveřejníme kalendář akcí pro rok 2009, který se snad rozroste o další položky.

Ondra