Milí přátelé,

rok se s rokem sešel a já opět musím krátce rekapitulovat. Musím s potěšením říci, že se nám za uplynulých 12 měsíců podařilo posunout tvrz zase o kus kupředu. Přibylo toho hodně: hrubá stavba srubu je téměř hotova, byl dostavěn komín ke krbu a krb je nyní v provozu, opravila se další část střechy, v přízemí věže vznikla středověká “vestavěná skříň”, do 2. patra věže vedou nové schody i se zábradlím, stojí nová ložnice vymalovaná šablonovým vzorem, jsou opraveny schody na parkán, vznikla keramická pec i s mohutným přístřeškem, ve druhém patře budovy jsou zasazena nová okna… Zkrátka, mam radost, kolik jsme toho dokázali.

Ještě ale není zima a tak práce stále pokračují. Do prvních sněhů ještě, za laskavé a významné podpory Ministerstva kultury, postoupíme v opravách gotických hradeb, snad zastřešíme doškovou střechou náš srub a opravíme některé věci, které za těch pár let nahlodal zub času. Je to k nevíře, ale už tvrz opravujeme pět let a tak začínají vyžadovat údržbu už i nové stavby a vybavení, které jsme zde dělali my. Je to nekonečný proces, ale doufejme, že co do kvality i kvantity vzestupný.

To můžete ale hlavně posoudit vy, návštěvníci. Pokud chcete tvrz navštívit, pak vás rádi uvidíme na některé z našich veřejných akcí, pokud máte firmu a chcete si tvrz pronajmout, pak kontaktujte našeho dvorního dodavatele, firmu Medievum (www.medievum.cz) a pokud chcete pomoci, kontaktujte mě a nějak se už určitě dohodneme :).

Budeme se na Vás těšit!

Ondřej