Milí přátelé,

dlouho připravovaná a očekávaná akce, X.výroční Dobývání Malešova, je za námi. A řeknu vám, nebylo to jednoduché…

Celý rok,  vlastně již od podzimu roku loňského, jsme podnikali kroky k tomu, aby letošní Dobývání bylo opravdu výjimečné. Chtěli jsme, aby proběhlo co nejvíce stavebních úprav, které by ukázaly návštěvníkům, že tvrz Malešov roste do krásy a také aby program přinesl co nejvíce novinek. Co se týče rekonstrukčních prací, byla omítnuta vstupní věž, postavena další část hradební zdi, dodělána další historická ložnice, dokončeny úpravy terénu na východní straně tvrze, zhotoveno schodiště ke gotickému vstupu a zprovozněn padací most, nejspíše jediný funkční u nás, instalována nová expozice k historii tvrze, postavena nová keramická pec a bylo provedeno velké množství dalších drobnějších vylepšení a úprav. Snad si návštěvníci posunu všimli.

Hlavním lákadlem programu Dobývání byla účast Company of Saint George, která se zabývá na Evropské úrovni rekonstrukcí života lidí na konci 15.století. Přípravy na příjezd Companie nebyly jednoduché a jednání trvala dlouho. Vzhledem k tomu, že to bylo poprvé, co se rozhodla vyrazit do zemí bývalého Východního bloku, obávali jsme se, abychom si neutrhli ostudu ať už organizací, tak zázemím či servisem. Snad je nám dobrou vizitkou, že naši zahraniční hosté se loučili s tím, že se již těší na další příležitost, kdy budou moci zavítat sem na tvrz Malešov a mnozí návštěvníci dobývání nám nadšeně sdělovali, že vstup do tvrze byl jako opravdový most do minulosti a tvrz skutečně “ožila” duchem středověku.

Z letošního “Dobývání” máme rekordní počet fotek. Mnohé jste již mohli shlédnout na našem Facebooku, ale myslíme i na ty, kteří Facebook nemají a nebo nemusí. Níže jsou tedy odkazy na různé sbírky od fotografů letoší akce:

Výběr těch nejlepších fotografií z akce:

Pokud máte raději pohyblivé obrázky, odkážeme vás na YouTube, kde je zdařilé video od Pavla Junka:

Všem účastníkům, organizátorům a návštěvníkům velmi děkujeme za přízeň a pomoc a těšíme se na všechny na další akci, kterou je Advent na tvrzi pořádaný letos  v neděli 9.12. Přijeďte všichni!