Tak a další velká akce je za námi. Letos jsme pro diváky připravili snad nejvíce změn za poslední léta. Náš početný a výkonný kuchařský tým měl k dispozici novou černou kuchyni, pán tvrze se může potěšit novým krbem či téměř dokončenou ložnicí. Nová okna s výplněmi z ručně foukaných bucen také významně přispěla k tomu, že místnosti na tvrzi vypadají už opravdu středověce. Do tvrze vede nový vstup, který chrání opravená bašta s novým krovem, který ještě čeká na šindelovou krytinu. Zásadně se také posunula práce na srubu na nádvoří. Střecha je z poloviny zakryta doškem a doufáme, že do léta stihneme kompletní pokrytí.

Počasí se letos opět vydařilo, snad až příliš. Velké vedro a nabitý program způsobily, že většinu účinkujících sklátila únava brzo večer a tak ani tradiční večerní hostina neproběhla tak bouřlivě jak bývá zvykem. Návštěvnost ale byla vysoká a bitva proběhla podle představ. V příštím roce bychom se mnohem více chtěli zaměřit na středověký jarmark tak, abychom posílili i “vzdělávací” část naší akce.

Těšíme se, že se na příští akci opět sejdeme s mnohými z vás.  A tou další akcí bude již také tradiční Advent na tvrzi, jehož přesné datum brzo zveřejníme.

Díky všem,

Ondra

Fotogalerie:

Níže si můžete prohlédnout mnoho dalších velmi zdařilých fotografií z akce: