Milí přátelé,

už uplynulo hodně času od mého minulého příspěvku. Ne, že by snad tento rok byl náročnější, než ty uplynulé, ale hodně času nám teď zabrala práce na našem novém projektu – Přátelském pivovaru Malešov. Na výsledky našeho snažení se můžete podívat na separátních stránkách www.pivovarmalesov.cz. Budeme určitě rádi, když si oblíbíte naše pivo stejně, jako jste si oblíbili naši tvrz. A pamatujte, koupí našeho piva přispíváte i na další rekonstrukci tvrze.

Jinak už od ledna pokračuje práce na tvrzi. Naše posádka se s vervou pustila do úprav na parkánu. Rozhodli jsme se zbourat keramickou pec, kterou jsme již moc často nepoužívali a místo ní jsme začali prodlužovat kamennou zeď, která už teď stojí na většině parkánu. To nejtěžší není skládání kamenné zdi, ale odkopávání skládky, kterou jsme objevili pod slabou vrstvou hlíny kolem bývalé keramické pece. Je zřejmé, že z okolních domů lidé desítky let používali tvrz jako odpadní jámu.

V letošním roce bude pokračovat i stavba hradby kolem dvora, kterou již několik let realizuje můj táta. V interiérech pak, doufám, přibude i několik nových kusů nábytku, abychom mohli tuto část naší práce pomalu uzavřít.

Těšíme se na vás letos na pravidelném Dobývání tvrze, které proběhne 6.9. a na Adventu, jehož datum upřesníme. Pokud se rozhodneme ještě pro další akce, určitě vás o nich budeme informovat.

Na shledanou u nás!