Milí přátelé a návštěvníci tvrze Malešov,

 v krátkosti bych chtěl uvést plány veřejných akcí v tomto roce. Rozhodli jsme se přidat k našemu tradičnímu kelndáři novou akci, která by měla veřejnosti umožnit vidět rekonstrukci tvrze zase z trošku jiného úhlu. Tak tedy:

 Den otevřených dveří,16. a 17. května 2009. O tomto víkendu otevřeme brány tvrze tak, jako jste zvyklí u jiných hradů a zámků. Budete moci navštívit již opravené prostory, budete moci vyslechnout průvodce, který vám poví vše o historii i plánech do budoucna a třeba se též u nás občerstvíte nějakou dobrotou. Nebyla by to ale tvry malešov, kdybyste zde nenašli přece jen něco úplně jiného, než jinde. Za ta léta rekonstruování se nám podařilo navázat kontakty se spoustou velice zajímavých a šikovných lidí, kteří se zabývají řemesly, použitelnými i dnes, ale přesto velmi málo viděnými v běžném životě. A tak tento víkend budete moci vidět a zvědavě se vyptávat:

  • keramika a kamnáře, který bude ve srubu na nádvoří budovat repliku středověké pece
  • kameníka, který bude restaurovat gotický portál ve věži
  • pokrývače a jeho pomocníků, kteří budou ručně štípanými šindely pokrývat přístavbu ke tvrzi
  • malíře, který bude dokončovat výzdobu naší malované místnosti šablonovou malbou
  • tesaře, který bude tesat trámy a připravovat konstrukci schodů ke gotickému vstupu do tvrze
  • a možná i někoho dalšího …

VII. dobývání Malešova, 5.9. 2009. Již tradiční akce se středověkou tématikou. Tentokrát se nám na tvrzi usídlí cizí posádka a nebude to s ní vůbec jednoduché, to mi věřte.  No a navíc se k nám v plné síle vrátí tržiště se vším možným…i nemožným.

Advent na tvrzi, 6.12. 2009. I na svátky se setkáme během malého jarmarku se spoustou krásných dárků a programu s vůní Vánoc.

 Těšíme se na vás všechny i vaše přátele.

 Ondra