Milí přátelé,

předem se musím omluvit za velkou prodlevu od mého posledního příspěvku. Loňské oslavy 10. výročí zahájení obnovy tvrze byly skutečně vyčerpávající a potřeboval jsem si chvilku odpočinout od organizování.

Pomalu se ale vzpamatovávám a stavební sezona na tvrzi je už zase v plném proudu. Začali jsme nejprve dokončením vikýřů na budově tvrze, což byla také poslední akce spojená s obnovou střechy. Zhruba do 14ti dnů nastoupí dělníci, postaví lešení a zahájíme obnovu fasády budovy tvrze. Velmi se těším na to, jak bude tvrz v novém kabátě vypadat a hlavně mám radost, že už budeme konečně směřovat k tomu, že to u nás nebude vypadat jako na velkém staveništi. Po dokončení omítky totiž už bude chybět pouze dostavba ohradní zdi před tvrzí a vydláždění nádvoří. To jsou akce, které už letos nezvládneme, přesto ale aspoň kousíček zdi přibude, stejně jako několik posledních let, rukou mého táty, ze kterého se stal zdatný kameník…

Co se týče akcí na tvrzi, obnova omítky nás trošku omezí, protože pod lešením se těžko organizují návštěvníci. Nicméně už tuto sobotu 1.6. kolem poledne u nás zastaví celá kolona historických vozidel Land Rover, která u nás dvě, tři hodinky pobudou na své spanilé jízdě. Pokud se vám tato vozidla líbí, či budete někde v okolí, určitě se stavte. Další akcí pak bude až pravidelné Dobývání Malešova, jako vždy první sobotu v září, letos tedy 7. 9. na rozdíl od loňska zase pouze na jeden den. Advent plánujeme též, nicméně datum se teprve dozvíte v příštích měsících.

Jen tak na okraj, pečlivě sledujte pořad Toulavá kamera, protože u nás minulý měsíc byla natáčet televize a reportáž se chystá na některou z nejbližších nedělí…

Přejte nám, ať všechny práce stihneme včas a my se budeme moc těšit, že nás brzo navštívíte a náš nový kabát se vám bude líbit.